Kaczyńskiego pełzający zamach stanu

Dodano 30 lipca 2013, w Polityka, przez Xavery

Adam Michnik w intelektualnej formie olimpijskiej. Udzielił wywiadu niemieckiemu „Der Spiegelowi”, pretekstem rozmowy były przedłużające się protesty w Bułgarii, które i w Polsce mogą zdarzyć się we wrześniu, gdyż związki zawodowe – w tym „Solidarność – zapowiedziały strajk generalny, aż do obalenia rządu Tuska.

 

Michnik w niemieckim tygodniku najwięcej miejsca poświęca sytuacji w Polsce i na Węgrzech, a szczególnie Jarosławowi Kaczyńskiemu, który wszelkimi metodami chce dojść do władzy i zburzyć porządek demokratyczny w kraju.

 

Michnik nazywa to

pełzającym zamachem stanu.

 

Prezesowi PiS zamachu stanu do tej  nie udaje się dokonać, coraz większą część społeczeństwa przekonuje do siebie jako fuererka na czele państwa. Proszę spojrzeć na sondaże.

 

Pomocą służą mu media Rydzyka:

Ale proszę włączyć katolickie Radio Maryja. Wtedy się okaże, że Polska jest krajem katastrofy, że rzekomo rządzą nią siły, które chciałyby wytrzebić naród polski pod względem biologicznym. 30 procent Polaków wierzy, że katastrofa smoleńska jest wynikiem spisku premiera Donalda Tuska i prezydenta Rosji Władimira Putina

- mówi naczelny „Gazety Wyborczej”.

 

Omówienie wywiadu „Der Spiegel” z Michnikiem pod tym linkiem.

 Prof. Jan Hartman o potrzebie zerwania konkordatu (link).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>